TÜRK-ALMAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

Öğretim Üyesi Alınacaktır

 

-Üniversitemiz Hukuk ve Mühendislik Fakültelerinin aşağıda belirtilen anabilim dallarında açık bulunan kadrolarına 2547 Sayılı Kanunun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümlerine göre Öğretim Üyeleri alınacaktır.

-Adayların 657 Sayılı Kanunun 48.maddesindeki şartları taşıması gerekmektedir.

-Adayların, eğitim verecek seviyede Almanca bilmeleri şarttır.

-Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) en az 80 puan veya Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezince eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak veya Almanya’da Lisans veya Doktora eğitimi almış olması gerekmektedir.

-Müracaatların gerekli belgelerle birlikte 15.09.2017 mesai bitimine kadar şahsen yapılması gerekmektedir. Posta yolu ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.

 

Başvuru Adresi: Yardımcı Doçent başvuruları için İlgili Fakülte Dekanlıklarına.

 

Yardımcı Doçent kadrolarına başvuracaklar için:

 -Adayların dilekçelerinde başvurdukları Anabilim Dalını belirterek, özgeçmişlerini Türkçe ve Almanca olarak vermeleri gerekmektedir.

-Noterden veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora diplomaları, (Yabancı ülkelerden alınan diplomaların İlgili Kurumdan denkliğinin onaylanmış veya denklik için başvuru yapılmış olması şarttır), nüfus cüzdan fotokopisi, 3 adet fotoğraf.

-Adaylar, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan yayın listesi ile birlikte, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan eserlerden 4 (dört) takım dosyayı ekleyerek İlgili Fakülteye başvuru yapacaklardır.

-Adayların merkezi yabancı dil sınavlarından belirli bir puan alınmış olsa bile, 2547 sayılı Yüksek Öğretim Kanunu’nun 23.maddesinin (b) fıkrasının 2 numaralı bendi gereğince Üniversitemizde ayrıca yapılacak olan yabancı dil sınavında başarılı olmaları şarttır.

-Adaylar isterlerse, doktora sonrasında kendilerine verilen ödüllerle, elde ettikleri akademik başarılara dair belgeleri dosyalarına koyabilirler.

-Başvuru formu için lütfen tıklayınız...

SIRA NO

 

FAKÜLTE

 

BÖLÜMÜ

 

ANABİLİM DALI

KADRO ÜNVANI

 

ADET

 

NİTELİK

1

Hukuk

Özel Hukuk

Medeni Usul ve İcra İflas Hukuku

Yardımcı Doçent

1

Doktorasını Almanya’da

yapmış olmak.

2

Mühendislik

Endüstri Mühendisliği

Endüstri Mühendisliği

Yardımcı Doçent

1

Doktorasını Almanya’da

yapmış olmak.

 

İLETİŞİM BİLGİLERİ:

Hukuk Fakültesi  : Fakülteler Binası Şahinkaya Caddesi No:86  34820 - Beykoz/İSTANBUL

hukuk@tau.edu.tr 0216 333 31 60 - 0216 333 31 64

 

Mühendislik Fakültesi  : Fakülteler Binası Şahinkaya Caddesi No:86  34820 - Beykoz/İSTANBUL

muhendislik@tau.edu.tr 216 333 31 09 - 0216 333 31 08

 

Bu sayfa en son 28-8-2017 9:33 tarihinde güncellenmiştir.