PROFİL

Türk-Alman Üniversitesi İktisadi ve İdari   Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü şu özellikleri ile farklılığını göstermektedir:

  • Uluslararası 
  • Çok dilli 
  • Uygulama ve araştırmaya yönelik 
  • Niceliğe ve niteliğe yönelik 
  • İşbirliğine yönelik 
  • Bağımsız çalışmaya yönelik 
  • Yeteneğe yönelik KONSEPT

İşletme lisans programı, sağlam temellere dayalı, genel bir eğitim vermeye yoğunlaşmış dört yıllık bir programdır. Amacı, analitik ve stratejik düşünme becerileri gelişmiş ve bu becerilerini kullanarak işletmelerle ilgili ilişkileri ve problemleri anlayabilen ve çözüm üretebilen mezunlar yetiştirmektir.

Müfredat modüler olarak yapılandırılmış olup üç modülden oluşmaktadır:

  • İşletme: Bu modül İşletmenin finans, pazarlama, vergi, bilanço, organizasyon gibi alanlarını içermektedir.
  • İktisat: Program, İşletme için gereken temel bilgileri kapsayacak şekilde düzenlenmiş İktisat alanında verilecek derslerle zenginleştirilmiştir.
  • Yöntem ve Temel Beceriler: Hukuk, dil dersleri ve diğer tamamlayıcı beceri ve yöntemleri konu alan dersler İşletme mezunları için son derece önemlidir. Bu nedenle bu konular zorunlu dersler arasında yer almaktadır


Program ağırlıklı olarak Almanca olmakla birlikte İngilizce dersleri de programda yer almaktadır. Bu nedenle çok dilli bir program olan İşletme lisans programı, uluslararası çalışmayı arzu edenler için çekicidir. Almanca bilmeyenler veya Almancası yeterli olmayanlar için zorunlu dil hazırlık eğitimi verilmektedir. Öğrencilerin Almanya deneyimi kazanmaları için Almanya'da yaz okulları ve/veya staj planlanmaktadır.

İşletme lisans programıyla öğrencilerin gerek akademik hayatta gerekse mesleki kariyerlerinde ihtiyaç duyacakları bilgi ve beceri ile donatılmaları amaçlanmaktadır. Programdan mezun olanlar bilimsel düzeyde araştırma yapabilecek, arzu ederlerse akademik kariyer yapabilecek seviyede olacaklardır. İş ve meslek hayatına atılmak isteyen mezunlar, iş hayatında hızla yükselmek için gereken donanım ve perspektife sahip olarak programı tamamlamış olacaklardır. Bu program, mezunlarına hem Türkiye'de hem de Almanya'da kariyerlerine devam edebilmek için gerekli alt yapıyı, bilgiyi ve beceriyi sağlamaktadır..

İleride Bölümümüzün akademik eğitim-öğretim ve araştırma etkinlikleri hakkında düzenli ve ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız, Bölümün resmî Facebook (@TAUisletme), Twitter (@TAUisletme) ve Instagram (@tauisletme) hesaplarını takip edebilirsiniz.


Bu sayfa 27-2-2017 14:26 tarihinde güncellendi.