Öğrencilerine işletme bilimi alanında temel mesleki bilgi ve becerileri kazandırmayı hedefleyen İşletme Lisans Programı disiplinler-arası bir programdır. Bu bağlamda öğretim planı muhasebe, finans, pazarlama, yönetim, sayısal yöntemler gibi doğrudan işletme bilimi ile ilgili alanlara ait derslerin yanı sıra iktisat, hukuk ve yönetim bilişim sistemleri gibi alanlardan zorunlu ya da seçmeli dersler ile zenginleştirilmiş bir öğretim planıdır.

İşletme Lisans Programı, üniversite-özel sektör iş birliğine önem veren, uygulama odaklı bir programdır. Bu bağlamda öğretim planındaki zorunlu staj ve öğrencilerimizin bitirme tezlerini uluslararası firmalarda yazabilme imkânı, öğrencilerimize öğrenimleri sırasında elde ettikleri bilgi ve becerileri somut problemlere uygulama fırsatı sunar.

Öğretim planındaki dersler, alanında yetkin ve uluslararası deneyime sahip seçkin Türk öğretim üyeleri, İşletme Bölümü’nde görevli Alman öğretim üyeleri ve bazı dersler için Bölüm öğretim üyeleri ile ortaklaşa ders vermek üzere Almanya’dan gelen Alman öğretim üyeleri tarafından verilmektedir.  

Erasmus+ Programı kapsamında öğrencilerimiz anlaşmalı olduğumuz üniversitelerde ders alabilme ve uluslararası deneyim kazanma şansına sahiptir.

Bölümümüz öğrencileri, Almanya'da çeşitli akademik etkinliklere katılma, öğretim planına göre yapılması zorunlu olan ve sigorta primleri TAÜ tarafından ödenen stajla öğrenim sırasında elde edilen teorik bilgi ve becerileri işletmelerde uygulama, Almanca dilinde eğitimin yanında iş hayatında yoğun olarak kullanılan İngilizce dilini de öğrenme imkânlarına ve küçük gruplarda (25-30 kişilik sınıflarda) eğitim alma ayrıcalığına sahiptir.

Bölümümüz ile ilgili tüm akademik düzenleme ve faaliyetler, partner üniversitelerimiz olan Bielefeld Üniversitesi ve Bielefeld Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ile iş birliği içinde yürütülmektedir.

Bölümümüzün akademik, eğitim-öğretim ve araştırma etkinlikleri hakkında bilgi almak için Bölümün resmî Facebook (@TAUişletme), Twitter (@TAUişletme) ve Instagram (@tauişletme) hesaplarını takip edebilirsiniz.

 


Bu sayfa 19-9-2018 11:30 tarihinde güncellendi.