İstanbul Büyükşehir Belediyesinin Beykoz’da bulunan Şehit Ömer Halisdemir Mesleki ve Teknik Anadolu ve Boğaziçi Anadolu İmam Hatip Liselerinde bulunan kapalı spor salonlarında voleybol, salon futbolu, basketbol gibi salon sporları öğrencilerimiz tarafından yapılabilmektedir.

Resmi spor müsabakalarına katılacak öğrencilerimizin lisans işlemleri Üniversite Sporları Federasyonu nezdinde Başkanlığımız tarafından yapılmaktadır. Öğrencilerimizin ilgili branştaki spor faaliyetine katılması için gerekli tüm başvurular, yazışmalar ve organizasyon Dairemiz tarafından gerçekleştirilmektedir. Bütçe imkânları ve mevzuat çerçevesinde sporcularımıza destek verilmektedir.

Üniversitemizde öğrencilerimizin spor yapabilmeleri için çok amaçlı bir açık sahamız (basketbol, voleybol)  bulunmaktadır. Üniversitemizde öğrencilerimizin sosyalleşebilmeleri ve yeni gelen öğrencilerle kaynaşabilmeleri amacıyla Gümüşsuyu Spor Tesislerinde her yıl halı saha futbol turnuvası düzenlenmektedir.

Üniversitemiz bünyesinde kadın ve erkek basketbol, kadın ve erkek voleybol ile erkek futbol takımları kurulmuştur. Geçen dönemlerde takımlarımız Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen İstanbul Liginde mücadele etmişlerdir.

 

Türk-Alman Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı – Yıldız Teknik Üniversitesi Spor Salonu

 

Türk-Alman Üniversitesi Erkek Voleybol Takımı – Yıldız Teknik Üniversitesi Spor Salonu

 

Türk-Alman Üniversitesi Erkek Basketbol Takımı – Okan Üniversitesi Spor Merkezi

 

Türk-Alman Üniversitesi Erkek Futbol Takımı – Kurtköy Çamlık Stadı

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından  düzenlenen “Lale Festivali Üniversiteler Arası Plaj Futbolu Turnuvası’na" plaj futbol takımı kurularak, katılım sağlanmıştır.

Türk-Alman Üniversitesi Plaj Futbol Takımı - Caddebostan İBB Plaj Futbol Sahası

 

28.04.2016 Beykoz Gümüşşuyu  Halı Saha Tesisleri - Halı Saha Turnuvası Kupa Merasimi

 

07.12.2016 Beykoz Gümüşşuyu  Halı Saha Tesisleri - Şampiyon Mühendislik Fakültesi


Bu sayfa 15-11-2017 10:14 tarihinde güncellendi.