İstanbul Büyükşehir Belediyesinin Beykoz’da bulunan Şehit Ömer Halisdemir Mesleki ve Teknik Anadolu ve Boğaziçi Anadolu İmam Hatip Liselerinde bulunan kapalı spor salonlarında voleybol, salon futbolu, basketbol gibi salon sporları öğrencilerimiz tarafından yapılabilmektedir.

Resmi spor müsabakalarına katılacak öğrencilerimizin lisans işlemleri Üniversite Sporları Federasyonu nezdinde Başkanlığımız tarafından yapılmaktadır. Öğrencilerimizin ilgili branştaki spor faaliyetine katılması için gerekli tüm başvurular, yazışmalar ve organizasyon Dairemiz tarafından gerçekleştirilmektedir. Bütçe imkânları ve mevzuat çerçevesinde sporcularımıza destek verilmektedir.

Üniversitemizde öğrencilerimizin spor yapabilmeleri için çok amaçlı bir açık sahamız (basketbol, voleybol)  bulunmaktadır. Üniversitemizde öğrencilerimizin sosyalleşebilmeleri ve yeni gelen öğrencilerle kaynaşabilmeleri amacıyla Gümüşsuyu Spor Tesislerinde her yıl halı saha futbol turnuvası düzenlenmektedir.

Üniversitemiz bünyesinde kadın ve erkek basketbol, kadın ve erkek voleybol ile erkek futbol takımları kurulmuştur. Geçen dönemlerde takımlarımız Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen İstanbul Liginde mücadele etmişlerdir.

 

Türk-Alman Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı – Yeditepe Üniversitesi Spor Salonu

 

 

 

 

Türk-Alman Üniversitesi Kadın Voleybol Takımı – Işık Üniversitesi Spor Salonu

 

 

 

Türk-Alman Üniversitesi Erkek Voleybol Takımı – Işık Üniversitesi Spor Salonu

 

Türk-Alman Üniversitesi Erkek Basketbol Takımı – Işık Üniversitesi Spor Salonu

 

 

 

Türk-Alman Üniversitesi Erkek Futbol Takımı – Namık Sevik Stadı/Fatih

 

 

 

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Güz Dönemi Halı Saha Turnuvası

07.12.2017 Beykoz Gümüşsuyu  Halı Saha Tesisleri - Şampiyon Hukuk Fakültesi

 

 

 


Bu sayfa 11-5-2018 14:30 tarihinde güncellendi.