Tüm Haberler

Kültürlerarası Yönetim Konferansı

Türk-Alman Üniversitesi (TAÜ) Sosyal Bilimler Enstitüsü Kültürlerarası Yönetim Bölümü'nün düzenlediği ‘Towards Constructive Intercultural Management: A conference on research approaches and perspectives’ adlı uluslararası konferans 7-8 Ekim 2021 tarihlerinde gerçekleştirildi.

TÜBİTAK-BİDEB 2209/B Proje Desteği Başarısı

Fen Fakültesi Malzeme Bilimi ve Teknolojileri Bölümü ile Mühendislik Fakültesi Mekatronik Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin hazırlamış oldukları 9 proje önerisi TÜBİTAK-BİDEB 2209/B Üniversite Öğrencileri Sanayiye Yönelik Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2021/1 Dönemi başvurularının sonucunda destek almaya hak kazandı. 

TAÜ Araştırma Laboratuvarları Uygulama ve Araştırma Merkezi (ALUAM) Kullanıma Açıldı

Hibrit stajın online kısmını Şubat ayında tamamlayan Mühendislik Fakültesi öğrencilerinden gönüllü 20 öğrenci, stajın uygulama kısmını ALUAM Eğitim Atölyesinde tamamladı. Stajyerler, BSH Çerkezköy firması eğitim atölyesi yöneticiliğinden emekli olan Herr Kuntze danışmanlığında, Topkapı Okulları İkitelli OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi eğitimcileri eşliğinde mekanik ve elektrik alanlarında endüstriye yönelik uygulama örnekleri ile temel el becerisi kazandılar.

Videoya ulaşmak için lütfen tıklayınız. 

SAP Dual Study Programı Türk-Alman Üniversitesi’nde Başlıyor

Kurumsal uygulama ve yazılım alanında lider SAP ile Türk-Alman Üniversitesi (TAÜ) arasında gençlere dijital beceriler katacak iş birliği anlaşması imzalandı.

TU Berlin ile Çift Diploma Gelişmesi

Üniversitemiz ile Berlin Teknik Üniversitesi arasında Endüstri Mühendisliği ile Mekatronik Mühendisliği alanında imzalanması planlanan Mevcut Programlar Arası Ortak Lisans Programı Protokolleri YÖK tarafından onaylandı.

TAÜHFD 3. Cildinin 1. Sayısı Yayınlandı

Türk-Alman Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dergisinin 3. cildinin 1. sayısı Haziran ayında yayınlandı. 
 

Dijitalpark Teknokent’e Temel Atma Töreni

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ile Türk-Alman Üniversitesi’nin ortak projesi olan Dijitalpark Teknokent’in temel atma töreni 7 Temmuz Salı günü gerçekleştirildi.

Yeni Lisans Bölümlerimiz

Enerji Bilimi ve Teknolojileri ile Sosyoloji Bölümleri eğitim vermeye başlıyor.

 

TAÜ ve Bielefeld Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (FH Bielefeld) Arasında Yeni İş Birliği

İşletme Bölümünün Alman partner üniversitesi Bielefeld Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (FH Bielefeld) tarafından DAAD desteğiyle yürütülen “Digital Mobil” isimli proje kapsamında, 2020-2021 Yılı Güz Döneminde İşletme Yönetimi Yüksek Lisans Programında “Kurumsal Öğrenme ve İnovasyon (Corporate Learning and Innovation)” dersi Türk-Alman Üniversitesinden 16, FH Bielefeld'den 26 yüksek lisans öğrencisinin katılımıyla dönem boyu çevrimiçi olarak Prof. Dr. Ela Sibel Bayrak Meydanoğlu, Prof. Dr. Natalie Bartholomäus  ve Prof. Dr. Jürgen Schneider tarafından birlikte verildi. 

TÜBİTAK-BİDEB 2209/A Proje Desteği Başarısı

Fakültemiz öğrencilerinin hazırlamış oldukları, Mekatronik Mühendisliğinden 5 ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden 1 olmak üzere toplam 6  proje önerisi  TÜBİTAK-BİDEB 2209/A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2020/2 Dönemi başvurularının sonucunda destek almaya hak kazanmıştır.
Öğrencilerimizi ve danışmanlarını tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

TAÜ 'Sıfır Atık Belgesi' Almaya Hak Kazandı

Türk-Alman Üniversitesi (TAÜ), Sıfır Atık Yönetmeliği kapsamında firma, kurum veya kuruluşların Sıfır Atık’a dahil olabilmesi için uygulaması gereken adımlardan oluşan yedi aşamalı yol haritası olan Sıfır Atık Yönetim Sistemi'ni kurması sebebiyle İstanbul Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından verilen Sıfır Atık Belgesi almaya hak kazandı.

TAÜHFD 2. Cildinin 2. Sayısı Yayınlandı

Türk Alman Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dergisinin 2. cildinin 2. sayısı yayında
 

TÜBİTAK-BİDEB 2209/B Proje Desteği Başarısı

Mühendislik Fakültesi Mekatronik Mühendisliği ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin  TÜBİTAK-BİDEB 2209/B Sanayiye Yönelik Lisans Araştırma Projeleri Desteği Programı 2020/1 Dönemi başvurularının sonucunda 9 proje destek almaya hak kazanmıştır.
Öğrencilerimizi ve danışmanlarını tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

 

Yükseköğretim Erasmus Beyannamesi

Türk-Alman Üniversitesi’nin, Erasmus+ Programı çerçevesinde 2021-2027 yılları arasında uygulanacak yeni program dönemine dair yaptığı başvuru Avrupa Komisyonu tarafından değerlendirilmiş ve TAÜ 100 tam puan ile başarılı bulunarak yeni Yükseköğretim Erasmus Beyannamesi (ECHE) almaya hak kazanmıştır.
 

TAÜ ve KOOP-İŞ Arasında Toplu İş Sözleşmesi

Türk-Alman Üniversitesi (TAÜ) ile Türkiye Kooperatif, Ticaret, Eğitim ve Büro İşçileri Sendikası (KOOP-İŞ) arasında 29 Aralık 2020 tarihinde Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.

Su Sorununa 25 Litre Belgeseli

National Geographic hazırladığı 25 Litre belgeseli ile gelecekte Dünyanın karşı karşıya kalacağı olası su kıtlığı sorununa dikkat çekiyor.

Uluslararası Enerji Konferansının İkincisi Gerçekleştirildi

Türk-Alman Üniversitesi tarafından ikincisi düzenlenen Uluslararası Sürdürülebilir Enerji ve Enerji Hesaplamaları Konferansı (ICSEEC 2020), 4-5 Eylül 2020 tarihlerinde gerçekleştirildi.

TAÜ-KATIM Güdümlü Proje Fizibilite Çalışması

Türk-Alman Üniversitesi Korozyon ve Aşınma Test, Araştırma ve İleri Karakterizasyon Merkezi (KATIM) ISTKA Güdümlü Proje Fizibilite Çalışması resmi olarak başlayarak ilk izleme kampüsümüzde gerçekleştirildi.

Bakan Mehmet Nuri Ersoy’dan TAÜ’ye Ziyaret

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türk-Alman Üniversitesi (TAÜ) Beykoz kampüsünü ziyaret etti.
 

TAÜ VE TORUN GRUP İŞ BİRLİĞİ SÖZLEŞMESİ

Torun Bakır Alaşımları Metal San. ve Tic. A.Ş. ile Türk-Alman Üniversitesi (TAÜ) arasında Ar-Ge iş birliği Çerçeve Sözleşmesi 11 Haziran'da TAÜ Rektörü Prof. Dr. Halil Akkanat ve Torun Group CEO’su Ömer Faruk Öz tarafından imzalandı.