(DSH) Almanca Yeterlik Sınavına Hazırlık Kursu Programı

 

· DSH (Deutsche Sprachprüfung für den Hochschulzugang) Sınavı, Almanya’da yükseköğrenime başlayabilmek için dil yeterliliğini ölçen sınavlardan biridir.

 

· DSH Almanca Yeterlik Sınavına hazırlık kursu B2/C1 dil seviyesindedir.

 

· DSH Almanca Yeterlik Sınavı hazırlık programı, dört haftalık bir programdır ve haftada 30 ders saatini kapsamaktadır. Dersler hafta içi her gün 6 saat olarak planlanmıştır.

 

 

Kursun Amacı ve İçeriği

 

· Dinleme-anlama, konuşma, okuma-anlama ve yazma becerisi gibi bütün dil becerilerine yönelik alıştırma ve uygulamalar ile katılımcıların dil becerilerini geliştirmek amaçlanmaktadır.

 

· Sınavın da içeriğinde olan Almanca dil bilgisi, Almancanın yapısı hakkında bilgi ve farkındalık sağlanması da kursun amaçları arasındadır.

 

·  Sınav örnekleri ile birlikte dinleme-anlama, konuşma, okuma-anlama ve yazma stratejilerinin kazanılması hedeflenmektedir.

 

* Üniversitemiz öğrencisi olmayıp (DSH) Almanca kursuna katılacak olan kursiyerler, kurumumuzun düzenlediği Almanca Yeterlik Sınavına alınamamaktadır.

 

* Yüksekokulumuz öğrencileri için DSH Almanca yaz kursu zorunlu değildir. Kurumumuzun Ağustos ayında düzenleyeceği Almanca Yeterlik Sınavına, sınava girmeye hak kazanmış tüm öğrenciler girebilmektedir.

 

 


Bu sayfa 18-10-2018 8:10 tarihinde güncellendi.