Haberler

TAÜ-SEM’de Sertifika Töreni

08.11.2022

       9 Kasım 2022 tarihinde Türk-Alman Üniversitesi (TAÜ) Kampüsünde gerçekleştirilen törenle Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezinin (TAÜ-SEM) düzenlediği Almanca Dil Eğitim Programı kursiyerlerine sertifikaları takdim edildi. 
       Açılış konuşmasını Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aysel Uzuntaş’ın yaptığı törene TAÜ Genel Koordinatörü Prof. Dr. Ferit Küçükay, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hamide Özden Özkaya Ferendeci, Yabancı Diller Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Leyla Coşan, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ela Sibel Bayrak Meydanoğlu,  Fen Fakültesi Dekan V. ve Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Yunus Ziya Arslan, Genel Sekreter Özgür A. Şirin, TAÜ-SEM Yönetim Kurulu Üyeleri ile TAÜ Hazırlık Okulunun uzman eğitimcileri ve TAÜ-SEM’den eğitim alan kursiyerler katıldı. 
       Sertifika takdimi öncesinde konuşma yapan TAÜ-SEM Müdürü Prof. Dr. Elif Nuroğlu, Almanca Dil Eğitim Programı başta olmak üzere TAÜ-SEM çalışmaları ile ilgili bilgi aktarıp verilen eğitimlerin kalitesi üzerinde durdu. Her geçen gün kursiyer sayısındaki artışa dikkat çeken Nuroğlu, ilerleyen günlerde TAÜ-SEM’in eğitim yelpazesinin yeni programlarla daha da zenginleşeceği bilgisini aktardı.
       Törenin ikinci bölümünde sahneye gelen öğrencilere sertifikalarını eğitmenleri takdim etti. Çevrimiçi gerçekleştirilen eğitimin kursiyer ve eğitmenlerini ilk kez yüz yüze bir araya getiren tören, hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.