Haberler

Üniversitemiz YÖK Başkanını ve Rektörleri Ağırladı

25.12.2023

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Üniversitemizi 25 Aralık 2023 tarihinde ziyaret etti. Ziyaret kapsamında  Türk-Alman Üniversitesi Senato Toplantısı YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar başkanlığında YDYO Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. Rektörümüz Prof. Dr. Cemal Yıldız, Genel Koordinatörümüz Prof. Dr. Ferit Küçükay, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Aysel Uzuntaş, Prof. Dr. Ali Gökhan Yavuz ve Prof. Dr. Hamide Özden Özkaya-Ferendeci'nin katılımıyla gerçekleştirilen Senato Toplantısı'nda konuşan YÖK Başkanı Özvar, "Fırsat buldukça Türkiye'nin her yerindeki üniversiteleri ziyaret ediyorum. Eğitim öğretim ile ilgili sorunlar varsa bunları yüz yüze görüşerek tespit ediyoruz. Türk-Alman Üniversitesinin bilime yaptığı katkı ve yetiştirdiği üretken, güçlü mezunlar repütasyona sağladığı en önemli iki destek olarak ön plana çıkıyor. Bu bağlamda bizlerden isteyebileceğiniz her şeye hazırız." şeklinde konuştu. 

YÖK Başkanı Özvar Öğrencilerimizle Buluştu

Senato Toplantısı sonrasında YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, D Blok Konferans Salonu'nda öğrencilerimizle bir araya geldi. Öğrencilerimizle bir söyleşi gerçekleştiren Özvar, "Üniversitenizin size sağladığı fırsatlardan istifade etmelisiniz. Bizim sahici dostluklara ihtiyacımız var. İşte bu dostluklar birlikte büyümenize yol açar. Erdem, fazilet, cesaret, fedakarlık ve cömertlik birlikte bunları yaşayarak ve paylaşarak olabilir. Üniversite ortamı öğrencilerimizin bu vasıflarla donanabileceği bir yer olmalıdır. Ülkemiz sizlerle beraber kalkınıp büyüyecek. Bu vesileyle her birinize çalışmalarınızda başarılar diliyorum." dedi. Program soru-cevap bölümüyle devam etti. 

Üniversitemizin Ev Sahipliğinde YÖK Başkanı ve Rektörler Bir Araya Geldi

Öğrencilerimizle buluşmasının ardından YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, üniversite rektörleriyle bir araya geldi. Rektörümüz Prof. Dr. Cemal Yıldız ve Genel Koordinatörümüz Prof. Dr. Ferit Küçükay'ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya Galatasaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. A. Muhammed Uludağ, Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Naci İnci, Medeniyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gülfettin Çelik, Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu, Türk-Japon Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bekir Sami Yılbaş, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Handan İnci Elçi, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Rektörü Prof. Dr. Nuri Aydın, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemalettin Aydın, Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kurt katılım gösterdi.