Tüm Haberler

Türk-Alman Üniversitesi 6. Mezuniyet Töreni

Türk-Alman Üniversitesi (TAÜ) 2021-2022 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni 23 Eylül 2022 Cuma günü Rektör Prof. Dr. Cemal Yıldız, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Aysel Uzuntaş, Prof. Dr. Hamide Özden Özkaya Ferendeci, Prof. Dr. Ali Gökhan Yavuz, fakülte dekanları ve öğretim üyeleri ile mezun öğrenciler ve yakınlarının katılımıyla gerçekleştirildi.

Türk-Alman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yıldız, "Balkanlarda Türkçe Öğretimi ve Türkoloji Uluslararası Sempozyumu"nda Konuştu

Rektörümüz Prof. Dr. Cemal Yıldız, Arnavutluk'un başkenti Tiran'da 7-9 Eylül 2022 tarihleri arasında düzenlenen "Balkanlar'da Türkçe Öğretimi ve Türkoloji Uluslararası Sempozyumu"na katıldı.

Rektör Yıldız'dan New York Tiran Üniversitesi'ne Ziyaret

TAÜ Rektörü Prof. Dr. Cemal Yıldız, 8 Eylül 2022 tarihinde Arnavutluk'un başkenti Tiran’da Türkiye Maarif Vakfı'na (TMV) bağlı New York Tiran Üniversitesi'ni (UNYT) ziyaret etti.

Türk-Alman Üniversitesi, Ar-Ge Çalışmaları Sektörüne Değer Katmaya Devam Ediyor

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile İstanbul Kalkınma Ajansı’nın destekleriyle hayata geçirilen Türk-Alman Üniversitesi Uluslararası Yüzey Araştırmaları ve İnovasyon Merkezi (TAÜ-UYAM) protokolünün lansman ve imza töreni Bakan Varank’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Üniversitemiz Öğretim Üyesinin Uluslararası Yayın Dünyasında Büyük Başarısı

TAÜ Fen Fakültesi Moleküler Biyoteknoloji Bölüm Başkanı Doç. Dr. Orkide Coşkuner Weber, bilim dünyasının prestijli dergisi Frontiers in Dementia’ya Prof. Dr. Vladimir N. Uversky, Dr. David Kang ve Dr. Alexa Woo ile birlikte konu editörü olarak seçildi.

Hukuk Fakültesi Öğrencileri Yaz Okulunda

Türk-Alman Üniversitesi Hukuk Fakültesi birinci sınıf öğrencileri için her sene Prof. Dr. Henning ROSENAU sorumluluğunda ve DAAD tarafından sağlanan fon desteğiyle düzenlenen Ceza Hukuku Genel Hükümler Yaz Okulu bu yıl da 11.07.2022 – 05.08.2022 tarihleri arasında Almanya'da gerçekleşti. 

Rektörümüz Yıldız ve Üniversitemiz Adına Berlin’de Lisansüstü Öğrenim Gören Bursiyelerimiz Berlin Büyükelçiliğinde Buluştu

Rektörümüz Prof. Dr. Cemal Yıldız, Berlin Büyükelçiliğinde Türk-Alman Üniversitesi adına Berlin’de lisansüstü öğrenim gören bursiyelerimizle bir araya geldi.

Kalite Yönetim Biriminden YÖKAK İzleme Programı Hazırlık Toplantısı

16 Ağustos 2022 tarihinde Kalite Yönetim Birimi eylül ayının sonunda gerçekleştirilecek izleme programı için Yabancı Diller Yüksek Okulu Konferans Salonunda hazırlık toplantısı gerçekleştirdi.

Dalgakıran’ın CEO’sundan Rektörümüze Ziyaret

9 Ağustos 2022 tarihinde Dalgakıran’ın CEO’su Steven Young üniversitemizi ziyaret ederek Rektörümüz Yıldız’la bir araya geldi. Rektörlük makamında gerçekleşen ziyaret çerçevesinde üniversite ve sanayi iş birliklerinin genişletilmesi hakkında görüş alışverişi yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Yazıcı’dan Üniversitemize Ziyaret

10 Ağustos 2022 tarihinde İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı üniversitemizi ziyaret etti.

Milli Savunma Üniversitesi’nden Nezaket Ziyareti

10 Ağustos 2022 tarihinde Milli Savunma Üniversitesi Rektörümüze nezaket ziyaretinde bulundu.

Marmara Üniversitesi Yönetiminden Üniversitemize Ziyaret

9 Ağustos 2022 tarihinde Marmara Üniversitesi Rektörü ve beraberinde gelen heyet üniversitemizi ziyaret etti. Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette iki üniversite arasında yapılabilecek ortak projeler hakkında görüşüldü.

Allianz Türkiye’den Üniversitemize Ziyaret

8 Ağustos 2022 tarihinde Üniversitemizi ziyaret eden Allianz Türkiye ekibi Rektörümüz Yıldız’la bir araya geldi.

Genç Öğretim Üyemizin Uluslararası Arenada Büyük Proje Başarısı

Dr. Öğr. Üyesi Çağatay Elibol'un yürütücü olarak, Yıldız Teknik Üniversitesi, Almanya - Fraunhofer Enstitüsü IWU ve Chemnitz Teknik Üniversitesi ortaklığında sunmuş olduğu "WaxCelMet - Design and efficient manufacturing of cellular wax/metal structures for heat exchange and thermal energy storage applications" başlıklı çok uluslu CORNET (COllective Research NETworking) proje önerisi, hem Almanya hem de Türkiye tarafından desteklenmeye layık görülmüştür. Öğretim üyemizi tebrik eder, Malzeme Bilimi ve Mühendisliği alanında göstermiş oldukları uluslararası başarılarının devamını dileriz.

Bosch Türkiye CEO’su Daniel Korioth Üniversitemizi Ziyaret Etti

Alman firması Bosch’un Türkiye CEO’su 4 Ağustos 2022 tarihinde Üniversitemizi ziyaret etti.

SAMPAŞ Holding İş Birliği Toplantısı

29 Temmuz 2022 tarihinde SAMPAŞ Holding ile “Akıllı Şehirler Araştırma ve Uygulama Merkezi İş Birliği Projesi” hakkında bilgilendirme ve iş birliği görüşmeleri gerçekleştirildi. 

Dışişleri Komisyonu Başkanı Kılıç’ın TAÜ Ziyareti

2013-2017 yılları arasında Gençlik ve Spor Bakanlığı görevini yürüten 27. Dönem İstanbul Milletvekili ve TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Akif Çağatay Kılıç, TAÜ Rektörü Prof. Dr. Cemal Yıldız’ı ziyaret etti.

İbn Haldun Üniversitesi Rektöründen Nezaket Ziyareti

28 Temmuz 2022 tarihinde İbn Haldun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Atilla Arkan, TAÜ Rektörü Prof. Dr. Cemal Yıldız'a nezaket ziyaretinde bulundu.

Rektörümüz Prof. Dr. Cemal Yıldız, Yabancı Diller Yüksekokulu Öğretim Görevlileriyle Buluştu

28 Temmuz 2022 tarihinde Türk-Alman Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Cemal Yıldız, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Aysel Uzuntaş ve Genel Koordinatörümüz Prof. Dr. Ferit Küçükay, Yabancı Diller Yüksekokulunu ziyaret ederek öğretim görevlileri ile bir araya geldi.

Rektör Yıldız Aday Öğrencilerle Bir Araya Geldi

25-27 Temmuz 2022 tarihleri arasında TAÜ Beykoz Kampüsü’nde düzenlenen TAÜ Tanıtım Günlerinin ilk oturumuna katılan Rektör Prof. Dr. Cemal Yıldız, aday öğrenciler ve ailelerine Üniversitemizi tanıttı.